29.3.2014 - Kralupští Supi x Praha - 5:2


 Kralupští Supi - 5 gólů
Jiří Kubrt - Lukáš Čulen, Jindřich Pytela, David Šafrata, Lukáš Košner - Martin Kunšta, Jan Kravec, Radek Novotný, Lukáš Vinkler, Ondřej Lípa, Michal Petrželka

Komentář
Zhodnocení zápasu ze střídačky (Pavel Špaček):
Od začátku jsme šli vítězství naproti, dobře jsme bruslili, obsazovali hráče, byli důrazní především před naší brankou, forčekovali, což působilo hostům problémy. V první třetině jsme šli do dvoubrankového vedení po vydařené dorážce a dobré kombinaci. Hostům se podařilo před koncem třetiny kontrovat a snížili střelou, která šla od tyčky do brány. Na začátku druhé části hry hosté dokonce po brejku vyrovnali. Neznervózněli jsme a dál hráli trpělivě svoji hru a do konce třetiny jsme strhli vedení opět na naši stranu - 3 : 2. V závěrečné části se hosté snažili o zvrat, ale vítězství jsme si už vzít nenechali a v závěru vydařenou dělovkou do šibenice a šťastným nahozením od modré, které hostujícímu brankáři Milevovi propadlo do branky, jsme vedení ještě navýšili na konečných 5 : 2.
Radost z první výhry nad silným soupeřem nám trochu zkalilo zranění Honzy Kravce, který má po srážce s jedním z hostujících hráčů ve 2. třetině zlomené dvě kosti na levé ruce nad zápěstím a sezóna tak pro něj končí. Za týden do Varů tak budeme lepit sestavu, jak se dá.

Zhodnocení zápasu z ledu (David Šafrata):
Pokaždé když jsme se dosud střetli s týmem z Prahy, byly vidět zápasy s největším nasazením, avšak do tohoto utkání vždy postrádali chuť výhry. Přestože jsme do zápasu museli naskočit bez dvou stalých členů obranných řad, tak jsme do zápasu naskočili s obvyklou vervou. Klíčem k úspěchu byl především náš skvělý konsolidovaný týmový výkon. V obranné fázi se nám až nezvykle dobře dařilo bránit střední pásmo a nepouštět soupeře do výhodných střeleckých pozic mezi kruhy, případně mnoho střel zablokovat či tečovat mimo tři tyče. Útok navíc dokázal vytvářet tlak na rozehrávku a gólově vyjádřit mírnou střeleckou převahu. Myslím si, že náš výkon byl jedním z nejzodpovědnějších za poslední sezóny a výhru jsme si pilně odpracovali. Jediná kaňka na zápase je již výše zmíněné nešťastné zranění Honzy, kterému všichni přejeme co nejrychlejší a nekomplikované hojení.

Statistika:
Třetiny: 2 : 1, 1 : 1, 2 : 0
Průběh utkání: 2 : 0, 2 : 2, 5 : 2
Branky domácích: Vinkler, Kravec (Petrželka), Vinkler (Lípa), Lípa (Šafrata), Šafrata (Novotný)
Rozhodčí: Samuel Špaček
Vyloučení: 1 : 1 - bez využití, v oslabení - 0 : 0
Diváci: 20 (?)