5.4.2014 - Karlovy Vary x Kralupští Supi - 5:6


 Kralupští Supi - 6 gólů
Jiří Kubrt - Jindřich Pytela, Josef Piskač, David Šafrata - Martin Kunšta, Radek Novotný, Jiří Pytela, Jan Havlík, Lukáš Hroník, Lukáš Košner

Komentář
» David Šafrata
Do zápasu v Nejdku jsme proti domácím Karlovým Varům nastoupili s chutí hrát hokej. Jako první jsme se dostali do vedení, ale domácí vždy dokázali zareagovat snížením po drobných chybách naší obrany. Pasáž kolem poloviny utkání jsme gólově naprosto ovládli a zvýšili na těžce dostihnutelných 2:6. Tento stav se do konce základní hrací doby Varům podařilo pouze kosmeticky upravit na 3:6. Vzhledem k množství zbývajícího času zamluvené haly jsme se dohodli na pokračování zápasu v prodloužení. Karlovy Vary se ještě jednou pokusili zvrátit nepříznivý stav, který avšak nezměnil ani gól na kontaktních 5:6 se závěrečnou sirénou. Mohli jsme tudíž slavit třetí výru v řadě a poprvé uhájit sezónní neporazitelnost. Lukáš Košner zaznamenal bodově vydařenou derniéru v dresu Supů a ke dvěma pohotovým gólům přidal geniální lob na unikajícího Martina Kunštu. Kvalitní výkon předvedli všichni hráči včetně již zmiňovaného Lukáše a též brankáře Jiřího Kubrta, který bravurně zlikvidoval několik karlovarských brejků. Děkujeme týmu Karlových Varů za pozvání, fanouškům za vydatnou podporu a těšíme se na další klání v nadcházející sezóně.

» Lukáš Košner
Myslím, že oproti minulému zápasu s Prahou jsme hráli o něco méně zodpovědně, ale na druhou stranu je fakt, že jsme si průběh zápasu celou dobu pečlivě hlídali. Zvláště prostřední část hry jsme pak zcela ovládli. Vary hrály určitě lépe než před čtrnácti dny, bylo vidět, že protihráči, především pak mladí hráči, byli dobře namotivování. Mnozí z nich výborně bruslili, byli rychlí, draví a tím pádem i velmi nebezpeční. Když budu mluvit za sebe, myslím, že ve srovnání s minulým střetnutím ovlivnil obraz hry i odlišný charakter kluziště. O něco menší rozměry hrací plochy znamenaly úbytek prostoru a času na přemýšlení ve hře. Velký vliv měla i kvalita ledu. Povrch kluziště byl od prostřední části zápasu pokryt jemnou vrstvou sněhu, což znepříjemňovalo pohyb hráče i puku, a výrazně také přispíval k naší únavě. Obecně si však myslím, že jsme jako tým předvedli pěkný hokej a i já jsem byl se svou hrou poměrně spokojený, tím spíš, že moje derniéra v černo-červených barvách byla vítězná a bodově vydařená. Při této příležitosti bych chtěl všem spoluhráčům (nejen těm, co dnes hráli v Nejdku) poděkovat za parádní sezónu a půl. Supi jsou skvělá parta a já si ji neskutečně užíval!

Statistika
Góly: L. Hroník, L. Košner (oba po 2 gólech), R. Novotný, M. Kunšta (po 1 gólu)
Vyloučení: 1 : 0 (bez využití)
Diváci: 40