hcsupi.cz > Historie HC

Historie HC Kralupští Supi
aktualizováno 08.02.2010

Počátky historie klubu se začaly psát v zimě 2004/5 kdy se první skupinka nadšenců pro lední hokej začala prohánět na zamrzlém rybníku v Kralupech – Zeměchách. Nestálost počasí a málo dní, kdy byl zamrzlý rybník v Zeměchách, v sezóně 2005/6 přivedly hokejové nadšence k tomu, že vyměníme přírodní led „Zeměcha areny“ za jistotu umělé ledové plochy na Zimním stadionu v Kralupech – Lobečku, který se stal „domácím“ stadionem. Od myšlenky pronájmů ledové plochy na ZS Kralupy k založení HC KRALUPŠTÍ SUPI občanské sdružení už byl jen krok. Datum registrace tohoto subjektu Ministerstvem vnitra ČR, včetně přidělení IČ, byl 17.říjen 2006, což je oficiální den založení HC. Klub vznikl za účelem finančního zajištění pronájmů ledové plochy pro členy HC. U vzniku HC bylo 14 zakládajících členů. Klubovými barvami jsou červená - černá - bílá.

První sezónou HC byl r.2006/7. Většina členů se se hrou mezi mantinely a na oficiální branky setkala vůbec poprvé, ale brzy jsme si zvykli. Postupně přicházeli další členové. Většina hráčů hraje v plné výstroji a od konce první sezóny včetně dvou brankářů.

Čas na ledě byl v prvních dvou sezónách využíván nejprve ke společnému rozbruslení a tréninku a pak následovaly tréninkové zápasy – červení vs. černí.

Logo klubu (sup sedící na hokejce v pozadí s ledovou plochou) se poprvé objevil na dresech hráčů společně s čísly a jmény na začátku třetí sezóny 2008/9.

Na konci této třetí sezóny HC zorganizoval a sehrál i první 3 zápasy s jinými týmy. První utkání jsme sehráli 7.2.2009 „venku“ s mužstvem z Karlových Varů na ZS v Ostrově. Po ospalém začátku jsme už jen dotahovali dobře sehrané „Varáky“ a prohráli jsme vysoko 14 : 9 (a to ještě nebyly soupeři uznány 2 góly).

Odveta byla sehrána za mocného povzbuzování několika desítek diváků na malé tréninkové hale ZS Kralupy 14.3.2009. Opět nám utekl začátek a přes závěrečné dotahování se skóre zastavilo na stavu 8 : 10 ve prospěch Varů.

Posledním zápasem sezóny 2008/9 bylo utkání sehrané 28.3.2009 po první akci „otevřený led“ pro naše rodiny, přátele a příznivce. Změřili jsme síly doma na malé hale s týmem z Prahy. V zápase, který trval jen cca 1 hodinu, nepadalo moc branek. Pochvalu si zasloužili oba gólmani i obrany. Přes velkou snahu, ale i trochu smůly (nastřelená tyčka a několik nevyužitých „tutovek“), jsme nakonec utrpěli třetí porážku 1 : 3. Přestože jsme prohráli všechny tři zápasy, nic nám to neubralo z radosti zahrát si tuto krásnou hru a pokračovat dále v dalších sezónách!!!